איך מפסיקים

קודם כל מבינים שאנחנו רוצים להפסיק לעשן.גמילה מעישון
כמו בכל החלטה מושכלת שעושים בחיים, הכנה מסוימת מראש, תעזור.
מעבר לגמילה הפיזית מהחומר עצמו, יש את גורם הפרידה מן ההרגלים הקשורים בסיגריה.

לקראת הגמילה
אפשר ואף מומלץ לבצע מספר פעולות הכנה לפני הגמילה.

 • ערכו רשימה של הסיבות שבגינן אתם מעוניינים להפסיק לעשן.
  אם בגלל שאתם חוששים לבריאותכם, אם אתם מעוניינים להפסיק מסיבות כלכליות, או שאתם מעוניינים באיכות חיים גבוהה יותר ללא ריח רע בבית ובאוטו, בבגדים שלכם, והתחושה של התלות בסיגריה שמלווה אתכם כל הזמן – תחושת "קוצים" בהמתנה להפסקה בעבודה, או סבל רב בטיסות ארוכות.
  תלו את הרשימה, והציצו בה מדי פעם. היא תזכיר לכם את הסיבות שהביאו אתכם למחשבה להפסיק לעשן מלכתחילה, ותסייע לכם להרגיש יותר שלמים עם ההחלטה.
 • רצוי מאוד לערוך רשימה נוספת – של כל הפינוקים שתוכלו לאפשר לעצמכם לאחר הגמילה. עשו חישוב של ההוצאה החודשים שלכם על הסיגריות – וערכו רשימה של כל הדברים שאתם יכולים לאפשר לעצמכם להתפנק בהם בסכום הזה. נעליים חדשות, טיול לחו"ל, קורס מעניין.
 • אתם יכולים לשאוב השראה מחברים או קרובים שהפסיקו לעשן ואינם מעשנים. שאלו אותם מה הם מרגישים עכשיו, כשהם לא מעשנים. כשהם יתארו את התחושות הטובות, תוכלו לדמיין את עצמכם במקום הזה, בו חוש הריח חוזר, נושמים יותר טוב, ישנים יותר טוב ועור הפנים נראה יותר טוב. זה עשוי לעודד ולדחוף אתכם לקראת גמילה.

 

מה הן אפשרויות העומדות בפניי המעשן שמעוניין להפסיק לעשן?
הרבה אנשים רוצים להפסיק לעשן, אבל אין להם מושג איך .וכאן  נשאלת השאלה : איך להפסיק לעשן ובכל זאת להתמודד עם כל התסמינים ותופעות הלוואי של הפסקת עישון,
חלק מנסים לבד, אחוז קטן מהם מצליח, אך למרבה הצער רבים חוזרים לעשן. (למעשה, באופן כולל, בערך 70% מהאנשים המעשנים מצהירים שהם מוכנים להפסיק, כשבפועל בין עד כ -7% יצליחו.)
למה זה ככה? חלק מן האשמה נופלת על תסמיני הגמילה, חלק מן האשמה נעוצה בסביבה, בהרגלי העישון הקשורים להרגלי היום יום, ועוד סיבות רבות.

אם בעבר הלא כל כך רחוק, סיגריות היו נחשבות לאופנתיות, לסקסיות, ולא הייתה הבנה מספקת של ההשלכות הבריאותיות שלהן על גוף האדם – אז היום המגמה היא בדיוק הפוכה.
כיום, כמעט כל מעשן מודע היטב להשלכות הבריאותיות השליליות של העישון על הגוף, ורוב המעשנים ימליצו נלהבות למי שאינו מעשן, שלא יתחיל.
התודעה הקולקטיבית בנושא העישון עשתה מהפך של ממש.
גם היצע השיטות להפסקת עישון גדל בהתאם, והמעשן שלא מצליח להפסיק בכוחות עצמו, יכול בהן.

מה הן השיטות השונות להפסקת עישון
קיימות שיטות שונות ומגוונות למעוניינים להפסיק לעשן.  

 • מדבקות ניקוטין: מדבקות ניקוטין מכילות ניקוטין אשר מופרש לגוף כאשר מדביקים אותן אליו. בדרך זו הגוף ממשיך לקבל ניקוטין, בשאיפה שלאט לאט לו יזדקק לו יותר. המדבקות לא מפחיתות את החשק לעשן, ועדיין מספקות לגוף את הניקוטין אליו הוא מכור.
 • מסטיק ניקוטין: בדומה למדבקות, מדובר במסטיק שמכיל ניקוטין ומפריש אותו אל הגוף – אלא שכאן הנטילה היא פומית, דרך הפה.
 • השיטה הטבעית – הפסקת עישון בשיטה הטבעית  כמו שיטת אברהמסון גמילה מעישון בשיטה טבעית וייחודית.
 • גמילה בטיפול ביו-אנרגטי: הטיפול מטפל הן בתסמיני הגמילה והן על הרגלי ההתנהגות הקשורים בעישון, ומתוך ידיעה שגוף האדם קשור בנפשו, עובד על קשר הגוף-נפש. הטיפול נעשה תוך התמקדות במוקדים גופניים, בשילוב ידע מעולם הרפואה האלטרנטיבית.
  קשר גוף-נפש הוכח מדעית מזה כבר, והשיטה הביו-אנרגטית מטפלת בנוסף בהאצת ניקוי הגוף (הלימפה, הכליות והכבד) כמו גם במניעים נפשיים.
 • דיקור סיני: במהלך הדיקור המטפל מחדיר מחטים לחלקים בגוף, במטרה לתת מזור מסוים לגוף הסובל מן התסמינים הקשורים בגמילה, מתוך השקפת העולם של הרפואה המשלימה – שכשמה כן היא, באה להשלים את תהליך הגמילה.
 • קבוצות תמיכה\סדנאות הפסקת עישון: קבוצות אשר נפגשות בנושא הגמילה, ומנהלים אותן מנחים בתחום הגמילה מעישון. כל משתתף מספר על עצמו, יש מענה על שאלונים, ניתנים הסברים וניתנות מטלות שתפקידם לסייע לאדם בתוך התהליך של הגמילה.