שיקום מערכת הנשימה לאחר גמילה מעישון

גמילה מעישון היא דבר טוב מאד שאתם יכולים לעשות לגוף שלכם, וגם לנשמה. לגמילה מעישון ישנן תופעות לוואי רבות ורוב האנשים אשר מנסים להיגמל לבד מעישון מרגישים אותן ברמה כזו או אחרת. אחד התופעות הלוואי של הפסקת עישון היא שיעול וליחה, או בעצם ניקוי הריאות אשר מנסות בכל מצב להשתקם לאחר הגמילה והפסקת אספקת הניקוטין אליהן. הפסקת עישון בעצם גורמת למערכת הנשימה מן סוג של זעזוע והן מנסות להיפתר מהן על ידי פליטה של כל החומרים המזהמים שהכנסתם אלליהן במשך שנים ושאפתם אותם באופן קבוע על בסיס יומי, לכן הריאות ומערכת הנשימה כולה התרגלו עם הזמן לאספקה סדירה ופתאום אין יותר.

תופעות קשיי נשימה, נזלת, או חרחורים

הן חלק מהסימפטומים המופיעים לאחר גמילה מעישון. אחד הדברים הטובים ביותר שניתן לעשות הוא לשבת למשל בטיפול חדר מלח אשר יסייע לכם לנקות את מערכת הנימה ולהשתקמות מהירה יותר של הריאות. המלח בחדרי המלח הינו אנטיבקטריאלי אשר סופח נוזלים וברמת ריכוז גבוה מאד המדמה ממש מכרות מלח קדומים בהם טיפלו בחולים המערכת הנשימה על ידי ספיחת הלחות וחיטוי המערכת. למלח סגולות מרפא רבות וכמדובר על מערכת הנשימה הן באות לידי ביטוי באופן מופלא ומסייעות בשיקום, מטופלי חדר המלח מרגישים הקלה רבה לאחר הטיפול ושחרור מכל הסימפטומים של גמילה מעישון כגון, נזלת, שיול, ליחה, קשיי נשימה וחרחורים בנשימה.

נגמלים רבים אשר התנסו בטיפול בחדרי המלח מספרים כיצד הוקל להם וסייע להם הטיפול גם בהתמודדות עם תופעות הגמילה וגם עם הגמילה עצמה. מערכת הנשימה היא הקשר הישיר שלנו לחיים ואם לא תעבוד באופן תקין אז אנחנו בבעיה. לכן חשוב מאד לשמור על מערכת נשימה תקינה בייחוד לאחר גמילה מעישון כאשר הריאות ומערכת הנשימה כולה נמצאים בשוק טוטלי ועלולות לצאת מתפעול תקין.

יתרונות השיקום בעזרת חדר מלח

לשיקום הריאות לאחר הפסקת עישון בעזרת חדר מלח יתרונות רבים כמו למשל זירוז תיפקוד הריאות למצב סדיר והפחתה של הסבל הפיזי והרגשי שנוצר בעקבות הגמילה.  טיפול משלים לאחר תקופת ההחלמה של הריאות רצוי מאד ומומלץ לחזור שוב על הטיפול כל חצי שנה אפילו שכל המערכת חזרה לתיפקוד רגי והשתקמה באופן מלא. עדיין תחזוקה של המערכת על ידי טיפול בחדר מלח תסייע לכם להימנע ממצב חוזר ומהתקפות חוזרות ונשנות, אם כתוצאה מפגעי העישון או מכל גורם אחר אשר עלול להזיק למערכת הנשימה ולתפקוש שלה כגון, זיהום אוויר או חשיפה לחומרים אחרים אשר פוגעים במערכת הנשימה.